21. dets 2007

JÕULUÖÖ TEGELIKKUS

Kui me neljapäeva õhtul kokku saime, siis oli laste suurim soov kohe madratsid ja magamiskotid põrandale laotada. Kahjuks õpetaja seda kohe ei lubanud :(. Kuna jõuluetenduseni oli kuigivõrd aega, siis mõned juba proovisid nö onnielu kokkulükatud laudade all. Lapsed olid väga elevil.

Jõuleetendust mängiti kooli sööklas. Ruum ei olnud selleks just parim (aga aula oli juba gümnasistide valduses). Seal kostus näitlejate hääl halvasti ja meie klassi lapsed jäid oma toolidega ka suhteliselt taha poole. Hiljem kolisid osad meie õpilased esiritta põrandale istuma. Laulumänge ja-tantse tegid mõned lapsed väga hea meelega kaasa. Klippi poistest, kes esiritta ei trüginud ja nautisid taga pool tantsu vaata siit.
Etenduse lõpus tuli külla jõuluvana. Meie klassi õpilased esitasid talle teisipäeval klassis koos õpitud luuletuse. Õppisime selle kustutamismeetodil. Jõuluvanalt saime suure koti, milles olid kõigile kommipakid.


Vahepeal läks lastel kõht väga järsku tühjaks. Kokatädid katsid ju vahepeal tasapisi laudu ja korraga olid kõik lapsed laudade taga ja soovisid süüa. Tegelikult oli plaani järgi veel söögini aega küll. Eks siis kokatädid andsid lastele selle oodatud söögi kätte. Kõik sõid isuga.

Pärast ööoodet suundusime klassi ja iga laps lunastas laulu või luuletusega veel oma kommipaki sellest jõuluvanakotist.

Seejärel kogunesid kõik algklasside õpilased aulasse suurte õpilaste (9.-12. kl) jõulupeole, kus kõik koos ühislaulu laulsime. Päris tore tunne oli, meid oli saalis nii palju koos!

Nüüd saabus aeg meisterdamiseks (iga klass oma ruumis). Meie tegime Actimeli pudelist päkapikud.

Tänu abis olnud emadele (emad Kristi, Ivi, Kaire ja Inge) saime need parajalt kiirelt valmis. Jäi aega isegi magamisasemed õhtuks valmis seada.

Enne voodisse pugemist jõudsime osaleda ka öölaulmisel. 1.-2. klassi mudilaskoor üllatas eriti kahe päkapiku lauluga, milles lauljad ilmekalt kaasa näitlesid. Üritasin algul seda pildistada ja alles poole laulu peal tuli meelde, et võiks ka filmida. Loo kõige naljakamad kohad jäid filmimata, aga on mõned fotokaadrid. Vaata pildigaleriist. Katkend laulust siin.

Ja lõpuks jõudiski kätte see kauaoodatud "magamaminekuaeg". Ega pole ju enne saanud klassipõrandal ööbida!

Päris mitmed lapsed uinusid juba unejutu ajal. Paljud jäid varsti pärast ööjutu kuulamist magama. Üksikutel oli uinumisega ka raskusi. Unemati kõndis neist millegipärast mööda. Me Tormi emaga kahekesi aitasime unetutel ka und leida. Varahommikuks olid mõned lapsed oma madratsist veidi kaugemale "rännanud".

Hommikul laulsime Tormile äratuseks sünnipäeva laulu. Üldiselt polnud ärkamisega probleeme, kedagi ei pidanud mitu korda äratama. Kuid hommikusöögile minnes olid lapsed nii harjumatult vaiksed. Muidu kipuvad nad teel sööklasse ikka kõvemat lärmi tegema või lausa jooksma. Ning lõpuks algas suur pakkimine ja klassi koristamine. Ja tasapisi hiiliski ligi jõuluvaheaeg! :)

1 kommentaar:

Anonüümne ütles ...

MINULE MEELDIS SEE, VÕIKS VEEL TOIMUDA KRISLIN